Opis

Obecny czas jest doskonałą okazją do tego, by dostrzec także pozytywne aspekty akcji #zostań w domu. Nie brak pięknych gestów i pozytywnych zachowań ludzi w tym trudnym czasie.
Rónież Centrum Kultury Gminy Biskupice włączyło się do akcji społecznej pn. „Szyjemy maseczki dla całego Powiatu Wielickiego!” koordynowanej przez Fundację Wspierania i Rozwoju Profondita.

Wykonywanie maseczek wciąż trwa i każdego dnia kolejna partia jest gotowa. Maszyny nie stygną, a my nawet zaprzyjaźniłyśmy się z nimi. Kiedy jedna z naszych ukochanych, starych maszyn odmówiła posłuszeństwa, co oznaczało jej przejście na emeryturę – to żal był wielki!

Codzienne rozmowy toczyły się wokół bawełny, drucików, gumek, troczków, nici i połamanych igieł do maszyn. Uszyte maseczki przechodziły surową wewnętrzną kontrolę jakości i żadna niteczka się nie przemknęła #Teresa Kosoń. Potem pozostało już  tyko perfekcyjne prasowanie, zamykanie w szczelnych woreczkach oraz logistyka przedsięwzięcia #Dyrektor Małgorzata Kaleta. Tak przygotowane maseczki trafiały głównie do personelu medycznego, który zgłaszał zapotrzebowanie. Centrum Kultury Gminy Biskupice razem ze swoimi Przyjaciółmi wykonało ponad 1000 maseczek!

Chcemy podzielić się z Wami tym co dobrego nas spotkało, mając nadzieję, że Wy również macie takie spostrzeżenia! 🙂

Dziękujemy Paniom Izabeli Stobnickiej, Annie Ferko i Magdalenie Kowalskiej za dostarczanie kolejnych, gotowych maseczek. Brawo Dziewczyny!!!
Potrzeba, chęć włączenia się do akcji była tak wielka, że po udzieleniu kilku rad kolejne Panie wyciągały maszyny i zabierały się do pracy, czego przykładem jest Pani Asia Pudlik. Gratulujemy wytrwałości!

Serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich ze Sławkowic, a w szczególności paniom Jolancie Feliksiak oraz Teresie Żądło wraz z całą radosną grupą wsparcia,  za pięknie uszyte, ogromne dostawy gotowych maseczek. Drogie Panie tempo Waszego szycia jest tak duże, że podejrzewamy iż maseczki szyją się Wam w rękach jak w powiedzeniu, że „robota w rękach się pali”. Jesteście Wielkie!!!

Dziękujemy Pani Marcie Turchan za wszelkie fachowe wskazówki krawieckie, którymi podzieliła się z nami, by usprawnić nasze szycie! Ta wiedza stanowi nasze nowe umiejętności i doskonalenie już posiadanych. Pani Marta nie poprzestała tylko na udzielaniu rad ale także zapędziła maszynę do szycia maseczek.

Dziękujemy Panu Leszkowi Wrześniakowi za serwisowanie naszych maszyn kiedy nasz „kulturalny fachowiec” #Dorota Łanoszka nie mogła już nic poradzić na poważne usterki.  Bez niezbędnej reanimacji sprzętu nie mogłybyśmy dalej działać!

Dziękujemy Państwu Annie i Jakubowi Wójcikom za dostarczenie materiału, który już w postaci gotowych maseczek trafi do potrzebujących.

Niektórzy, na potrzeby realizacji akcji po raz pierwszy usiedli przy maszynie do szycia #Barbara Ciapała, żeby dać coś od siebie w tym wyjątkowym czasie.

Dziękujemy także za dobre słowo, ciepły uśmiech i wsparcie witaminowe w postaci owoców Państwu Andrzejowi  Musiałowi i Małgorzacie Wyrobie.

Pracujemy z uśmiechem dzięki Wam wszystkim! Polecamy rozejrzeć się i dostrzec takie motywacyjne gesty w otaczającej Was rzeczywistości!

 

Zdjęcia