Opis

Od 16 kwietnia jesteśmy zobowiązani do stosowania w przestrzeni publicznej maseczek szalików lub apaszek, które zasłaniają usta i nos.
Widząc w dalszym ciągu ogromną potrzebę dostarczania maseczek potrzebujacym, głównie personelowi medycznemu, kontynuujemy współpracę z Fundacją Wspierania i Rozwoju „Profondita” angażując się w akcję „Szyjemy maseczki dla całego Powiatu Wielickiego!”. W kwietniu spod naszych maszyn wyszło kolejne ponad 1000 sztuk pięknych 🙂 barwnych egzemplarzy, które trafiły głównie do krakowskich szpitali i domów opieki.

Starannie  zapakowane, opisane, wzorowo odprasowane pakiety gotowych maseczek opuszczały nasze „pracownie krawieckie”. Nasza radość jest ogromna szczególnie gdy czytamy podziękowania z obdarowanych instytucji i rozpoznajemy prezentowane na zdjęciach maseczki.

 

Oczywiście nasza radość niesienia pomocy tam gdzie jest to konieczne jest ogromna, ale jednocześnie dostrzegamy małe, wielkie rzeczy, które dzieją się obok nas. W związku z  tym, iż niektórzy mają więcej wolnego czasu z uwagi na panującą sytuację lub po prostu czują potrzebę zrobienia czegoś dla innych, dołączają do akcji kolejne mieszkanki gminy Biskupice. Kierujemy podziękowania do Pani Izy Stobnickiej, która systematycznie oddaje uszyte maseczki i za każdym razem zachwyca nas perfekcją wykonania.

Do akcji przyłączyła się także Pani Bożena Kuć, która w domowych warunkach z radością szyje maseczki. Dowodem tego jest pomysłowe zdjęcie, które przysłała nam Pani Bożenka.

W domowym zaciszu pracują także Panie Paulina Dulik oraz Józefa Augustynek pod nadzorem wnuczki Gabrysi. Ta radosna spółka szyje od niedawna, a ich maseczki  są piękne!

Drogie Panie serdecznie Wam gratulujemy i dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Majowe okoliczności zainspirowały nas także do akcentów patriotycznych, dlatego… powstała maseczka w barwach narodowych! Pozdrawiamy zatem wszystkich, którzy tak jak my zaprzyjaźnili się z Singerami, Łucznikami i innymi maszynami do szycia! Niech moc będzie z Wami!

 

C

Zdjęcia