Opis

W Jawczycach odbyły się pierwsze z nowego cyklu zajęcia majsterkowania. Gościem specjalnym, specjalistą, majstrem majstrów i nowym idolem dzieci był Pan Jacek Korzeń. Pierwsze zajęcia zaczęły się od bardzo ważnego wstępu, który stał się zbiorem zasad bezpieczeństwa w trakcie różnych prac potocznie nazywanych majsterkowaniem. Zanim podstawowy sprzęt poszedł w ruch dzieci poznały zasady bezpieczeństwa, środki ochrony osobistej każdego szanującego się majsterkowicza i oczywiście cały wachlarz bezpiecznych zachowań w czasie pracy.

Tematem pierwszych zajęć były karmniki. Dzieci wspólnie ustaliły dlaczego takie obiekty gastronomiczne dla naszych latających przyjaciół są potrzebne i jak dokładnie nazywają się ptaki, które w czasie zimy mogą z nich korzystać.

Wspólnie  ustaliliśmy też menu naszych skrzydlatych przyjaciół, nauczyliśmy się rozpoznawać co to płatki owsiane, pszenica i skąd się bierze smalec tak lubiany przez ptaki.

Kiedy wszystkie przygotowania zostały poczynione zabraliśmy się do pracy. Karmniki wykonane przez nas były nie tylko funkcjonalne, ale także innowacyjne, pomysłowe, ekologiczne oraz  pełne ptasich smakołyków, które okazały się także przysmakami dzieci  (np. orzechy włoskie, które w dziwny sposób „ginęły ze stołu” na oczach dziewczynek).

Zapraszamy do galerii zdjęć, która może zainspiruje Was do wykonania podobnych jadłodajni dla ptaków. Poza tym że zrobiliśmy coś pożytecznego to przy okazji świetnie się bawiliśmy!

Zapraszamy także na kolejne zajęcia, podczas których wykonamy drewniane zabawki. Do zobaczenia w piątkowe popołudnie w Jawczycach.

Zdjęcia