Opis

Po raz pierwszy w Tomaszkowicach odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe.

Co się tam działo...?

Tego się nie da opisać, ale spróbujemy: kilometry tasiemek, wstążek, sznurków, kolorowe brokaty, gadżety, koraliki, serwetki błyszczące cekiny, kreatywne druciki, styropianowe bombki, choinki, susz o przeróżnych kształtach, barwach i zapachach, a do tego kleje, pędzle, farby, nożyczki, patyczki i tłum uczestników. Bogactwo przygotowanych materiałów zaskoczyło uczestników, którzy  przechodząc od jednego, tematycznego stanowiska przechodzili na  kolejne na którym czekało na nich nowe wyzwanie. Całe rodziny twórczo, radośnie i kreatywnie spędziły to piątkowe popołudnie tworząc niepowtarzalne ozdoby i prezenty świąteczne.

Od juniora do seniora...

Dla niecierpliwych, małych uczestników czekał też wyposażony w zabawki i przybory plastyczne kącik, w którym dzieci swobodnie mogły spędzać czas podczas gdy starsze rodzeństwo, rodzice, dziadkowie próbowali z powodzeniem swoich sił z przygotowanymi materiałami plastycznymi.

Świąteczna, rodzinna manufaktura...

W tej twórczej, radosnej atmosferze powstawały bombki i choinki wykonywane metodą decoupage, oryginalne, fistaszkowe zawieszki, świąteczne pysslove magnesy na lodówkę, ozdobne wianki na stoły, drzwi domów, cekinowe bombki, świeczniki z suszu, choinki z kolorowych patyczków oraz barwne rysunki o tematyce świątecznej. Po dwóch godzinach uczestnicy opuścili aulę Urzędu Gminy Biskupice wyposażeni w piękne, kolorowe, niepowtarzalne ozdoby własnej roboty i to chyba było najważniejsze! Warsztaty, a właściwie ich efekty pokazały jak zdolni, kreatywni i utalentowani są mieszkańcy Gminy Biskupice. Zapraszamy do galerii, która potwierdzi to stwierdzenie.

Zdjęcia