Opis

Środowy wieczór, ciepły, jesienny i… twórczy!

Tak było w Jawczycach. Piękne, wyjątkowe kobiety, cudne materiały, koronki, nici, igły i niepozorna maszyna do szycia, która stała się niezbędnym atrybutem tego spotkania.
Strefa Kreatywnych (choć jak uczestniczki siebie określiły AKTYWNE KREATYWNIE) poczyniły pierwsze szlify w sztuce szycia, projektując poduszki.

Właśnie! Projektując… Zaprojektować! To takie proste, powiedziałby niejeden, a pomyliłby się ten, kto tak uważa. Przed projektantkami tyle dylematów do rozstrzygnięcia, bo jaki kolor materiału wybrać, użyć koronki czy raczej filcu, a może… może kolorowe koraliki? W radosnej krzątaninie  panie wzajemnie sobie doradzały, a zabawy było pod dostatkiem. Oto przecież chodziło!

Pani Marta, nasza MISTRZYNI, z wielką wyrozumiałością i niewyczerpaną cierpliwością „wprowadzała” uczestniczki w kolejne etapy wtajemniczenia. Jednocześnie Pani Marta uspokajała głosy: „my nie damy radę”, „ja nie umiem” „a proszę pani …” – niczym w szkolnej klasie. Pani Marcie serdecznie dziękujemy za każdą cenną radę  w poskramianiu potwora zwanym maszyną do szycia.

 

Duma i radość!

To określenie emocji które w ten  środowy, twórczy wieczór wypełniło całe pomieszczenie świetlicy i serca zachwyconych uczestniczek! Błysk radości w oczach na widok własnoręcznie uszytych poszewek to bezcenny widok!

Zapraszamy wszystkie Panie w środy na godz. 18.00.  Zachęcamy do rejestracji za pomocą formularza poniżej. Do zobaczenia w Strefie Kreatywnych Kobiet w Jawczycach.

 

 

Rejestracja

    Zdjęcia