Opis

W minioną sobotę grupa teatralna działająca w świetlicy w Łazanach  wystawiła premierowy spektakl pt. „Kopciuszek”. Dzięki uprzejmości Teatru Bynajmniej spektakl odbył się  na prawdziwej scenie teatralnej, co jednocześnie motywowało i przerażało. Młodzi aktorzy mieli wyjątkową możliwość zajrzenia do teatru od kuchni, poznania tajemniczych zakątków i ukrytych przejść prowadzących prosto na scenę. To co dla widzów na co dzień jest tajemnicą, dla występujących zostało odkryte: światła, rekwizyty teatralne, reżyserka, nagłośnienie. Wszystko to zrobiło na dzieciakach ogromne wrażenie.

 

Aktorzy przed przedstawieniem na dobre zadomowili się w zakulisowej garderobie. Dziewczynki korzystały z uroków ogromnych luster, ćwicząc swoje kwestie, a chłopcy odkrywali tajniki zaplecza technicznego. Tymczasem widownia wypełniała się publicznością.

Mimo tremy, mali aktorzy dzielnie rozpoczęli grę aktorską. Choć wszyscy znamy świetnie bajkę pt. „Kopciuszek”, to jednak współczesna jej adaptacja zaskoczyła i zachwyciła zgromadzoną publiczność. Kto to widział, żeby Kopciuszek zamiast pantofelków chodził w adidasach na bal? Macocha rozkazuje zrobić maseczkę na twarz z coca-coli?  A wróżka wpada na scenę w towarzyszeniu muzyki ze znanej bajki „Shrek”?

Przedstawienie pełne zabawnych tekstów,  nieprzewidzianych sytuacji, a także scenicznej przemiany bohaterów świetnie połączyło się w całość przy profesjonalnym nagłośnienia i oświetleniu teatralnej sceny. Zachwycona widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami, a na zakończenie wszyscy uczcili premierę słodyczami i  szampanem bezalkoholowym.

Zebrani licznie rodzice, widzowie mieli również niepowtarzalną okazję wziąć udział w ćwiczeniach fonetycznych i językowych którymi zawsze rozpoczynają się nasze warsztaty teatralne. Powodów do uśmiechu była cała masa, bo niektóre łamigłówki słowne sprawiły nie lada trudności  widzom.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Małgosi Śliwy – aktorki Teatru Bynajmnej, która prowadzi grupę teatralną działająca przy Centrum Kultury Gminy Biskupice od blisko roku i przekazując swoje umiejętności aktorskie uczy ich odpowiedzialnej pracy zespołowej.
Podziękowania kierujemy także do niezastąpionego Pana Szymona Nowaka, dzięki któremu magia światła, głosu i gry aktorskiej pięknie połączyła się w całość.
Drodzy Rodzice! Wam również dziękujemy za wsparcie swoich pociech „w drodze na scenę”!

 

Zdjęcia