Opis

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wirtualny, zimowy koncert instrumentalno-wokalny. Co roku spotykaliśmy się w orszaku i idąc wraz z trzema królami wspólnie śpiewaliśmy te znane, tradycyjne, a także i nowe kolędy i pastorałki. I tym razem zachęcamy Państwa do wspólnego śpiewania. Uczestnicy koncertu w domowych zaciszach, nagrali specjalnie dla Państwa króciutkie filmiki z ulubionymi melodiami.
Jako pierwsi wystąpią uczestnicy lekcji gry na instrumentach klawiszowych, prowadzonych w ramach Centrum Kultury Gminy Biskupice pod czujnym okiem instruktora Pana Jakuba Kurnika.
Pierwsza wystąpi najmłodsza uczestniczka Dominika Czyżowska, która z ogromnym zaangażowaniem i pasją ćwiczy zaledwie od września, a już świetnie sobie radzi! W jej wykonaniu posłuchamy „Świeć gwiazdeczko…”

Antoni Charchut to kolejny uczeń, który nie przepada za publicznymi wystąpieniami, a jednak przyjął nasze zaproszenie i pięknie wykonuje ulubioną kolędę „Cicha noc …” w delikatnej aranżacji. Posłuchajmy…

Maja Bodura to zdeterminowana uczestniczka, która systematycznie ćwiczy swoje zdolności i chętnie wykorzystuje swoje szerokie umiejętności podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Maja zaprezentuje Państwu 3 kolędy: „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” oraz „Przybieżeli do Betlejem”.

Na koncercie nie może także zabraknąć naszego instruktora. Pan Jakub Kurnik to osoba z wieloletnim doświadczeniem, ogromną pasją muzyczną i świetnym podejściem do młodych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. W wykonaniu Pana Jakuba wysłuchamy kolędę „Gdy śliczna Panna…”.

Teraz przedstawiamy Państwu Panią Małgosię Sikorę, która wykonuje kolędę „Cicha noc” na flecie poprzecznym. Pani Małgosia – zdolna mieszkanka naszej gminy to nauczyciel gry na tym niezwykłym instrumencie. Nastrojowe brzmienie fletu w rękach Pani Małgosi budzi piękne emocje. Posłuchajmy!

Znamy już zdolności niektórych mieszkańców, ale oni wciąż nas zaskakują! W takiej sytuacji postawiła nas Julia Brożek, która od jakiegoś czasu próbuje swoich nowych umiejętności. Dzisiaj dzięki niej usłyszymy kolędy wykonane na flecie. Brawo Julia … czekamy na kolejne odsłony talentów!

Prezentujemy kolejnego wykonawcę i kolejny instrument. Kacper Bułat już w ubiegłym roku wystąpił z grupą kolędniczą na corocznym Przeglądzie Kolęd 6 stycznia, a w tym roku zaprezentuje się jako solista ze swoim ukochanym akordeonem i wykona „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „A wczora z wieczora” oraz „Pan Stwórca nieba”.

Oprócz zdolnych instrumentalistów, nasza gmina jest wielką skarbnicą talentów wokalnych. Prezentujemy poruszające wykonanie Nikoli Korzeń, która mimo swojego młodego wieku wiele razy prezentowała swój talent również na dużych scenach  i wprost bez tremy śpiewa z lekkością anioła, a dla nas zaśpiewała „Dzisiaj w Betlejem”.

W ślady za siostrą kroczy młodszy brat Nikoli – Remigiusz. Świetny wokal i prezencja w świątecznej aranżacji, wprowadza w cudny nastrój, prawda? Posłuchajmy pastorałki „Pastuszek bosy”.

Kochani nasz koncert jest dowodem, że nic nie może nas powstrzymać od kolędowania, dlatego zachęcamy do śpiewania w domach, z rodzinami. Prezentacja naszych artystów jest dowodem także na to, że każdy może kolędować i ten mały, i ten większy też! Niech będzie to dla nas inspiracją do wspólnego kolędowania!