Opis

Drodzy Państwo w związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju i wprowadzonymi wymogami bezpieczeństwa, uprzejmie informujemy że z dniem 12 marca br. Centrum Kultury Gminy Biskupice zawiesza wszystkie zajęcia w ramach działalności świetlic oraz Centrum Kultury do odwołania.
Apel do wszystkich, którzy  przez 14 dni nie będą chodzili do szkoły, na uczelnie: to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. We Włoszech młodzież wychodziła do klubów, na spotkania, do restauracji i widzimy, jak to się skończyło – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Powinniśmy ten czas spędzić w domu, w izolacji, żeby nie zakażać innych. Nawet jeśli młodym nie grożą poważne konsekwencje, przynajmniej statystycznie, to mogą być przyczyną poważnych stanów, a nawet śmierci u osób starszych i chorych.


Profilaktyka i odpowiedzialność

– Przez dwa tygodnie pozostańmy w domu i w najbliższym otoczeniu – zaapelował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Poinformował, że podstawowa zasada przebywania w społecznej kwarantannie polega na tym, żeby unikać skupisk ludzkich.

– Konieczna jest społeczna odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych – dodał minister zdrowia.

Podstawowa zasada przebywania w społecznej kwarantannie przy zawieszeniu działalności szkół, instytucji kultury, polega na tym, żeby unikać skupisk ludzkich. Czyli na przykład wyjść na spacer – tak, ale już przejeżdżanie autobusem z miejsca na miejsce – zdecydowanie nie – podkreślił minister.