Opis

Kluby Malucha działające w ramach Centrum Kultury Gminy Biskupice zainaugurowały pierwsze spotkanie, które odbyło się w dniu szczególnym dla wszystkich dzieci czyli w Dzień Dziecka.

Przy świetlicy w Jawczycach, w promieniach słonecznych dziecięca radość zagłuszała nawet ćwierkające w okolicy ptaki! Jak zawsze było mnóstwo atrakcji dla maluszków, dla starszego rodzeństwa ale i mamy przyznały, że świetnie spędziły czas ze swoimi pociechami. Dzieci miały okazję poszaleć pod okiem mam na placu zabaw, złapać kilka ogromnych baniek mydlanych, zrobić „własnoręcznie” księgę gości oraz wykonać cudaczne woreczki  sensoryczne, które nie tylko mają działanie terapeutyczne, ale też stały się małymi przyjaciółmi nie tylko maluchów! Ponadto dzieciaki miały też możliwość pracy z szybkoschnącą gliną tworząc fantazyjne kształty. Najwięcej wrażeń wzbudziła jednak żelkolina, którą wykonały dzieci. Pachnąca farba witrażowa (galaretka) zmieszana z mąką i olejem kipiała w rękach dzieci, a i mamy przełamywały opory przed tą sensoryczną masą. Zabawa była wyśmienita i najlepiej świadczy o tym relacja fotograficzna do obejrzenia której zapraszamy!

Kluby Malucha prowadzone są przez instruktorów Terenię, Basię, Dorotkę i niezastąpioną Paulinkę Stopka, która pracuje w ramach wolontariatu – całusów 1000!

Zapraszamy także na kolejne zajęcia do naszych Klubów Malucha w Jawczycach, Łazanach i Szczygłowie.
A już 15 czerwca odbędzie się spotkanie z wyjątkowymi czworonożnymi gośćmi na które obowiązują zapisy!

Serdecznie zapraszamy 15 czerwca:
– o godz 16.00 – Łazany
– o godz 17.00 – Jawczyce
Informacje i zapisy: świetlice i CK tel. 12 289 70 82

Zdjęcia