Opis

Kalendarz adwentowy to doskonały sposób na wzmocnienie radości z oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Najpopularniejsze kalendarze to te ze słodkimi czekoladkami, schowanymi za kolorowymi okienkami. Ich historia to historia małego chłopca, Gerharda Langa (w dorosłym życiu był drukarzem), który w pierwszej połowie XX wieku do tego stopnia zamęczał swoją mamę pytaniami o to, kiedy w końcu będzie ta Wigilia, że ta… zrobiła synkowi specjalny kalendarz. Na kartonie narysowała 24 cyfry i przy każdej umieściła podłużny biszkopt – Gerhard mógł zjadać codziennie jeden i w ten sposób orientować się ile dni dzieli go od ulubionych Świąt. Współcześnie coraz popularniejsze stają się kalendarze adwentowe wykonane własnoręcznie i niekoniecznie wypełnione słodyczami.

Uczestnicy pierwszych zajęć z cyklu Warsztatów Bożonarodzeniowych mieli okazję wykonać wyjątkowe kalendarze, ozdobione według własnego pomysłu i wypełnione… specjalnymi zadaniami z kategorii dobrych uczynków (dla siebie i swoich bliskich). No dobrze, słodkości też się znalazły.

Jawczyce – twórczo i efektownie

Na uczestników warsztatów w Jawczycach czekało mnóstwo różnorodnych materiałów, które pobudzały wyobraźnię i dawały ogromną liczbę możliwości. W efekcie trwających blisko 3 godziny zajęć powstały przepiękne kalendarze, z torebeczkami wykonanymi i ozdobionymi w maksymalnie oryginalny sposób oraz zawieszonymi na eleganckich, białych wieszakach.

Szczygłów – praca zespołowa

Piękno tkwi w prostocie, a siła – w pracy zespołowej. Uczestnicy warsztatów w Szczygłowie wykonali jeden wspólny, duży kalendarz adwentowy, którego bazą są szare koperty. Teraz nie pozostało nic innego… jak wspólne odliczanie dni do Wigilii.

Łazany – mała manufaktura

Dużo chętnych na stworzenie własnego kalendarza? Nie ma sprawy! Zakasaliśmy rękawy i własnoręcznie złożyliśmy ponad dwieście kopert! Każda koperta została opieczętowana stosownymi cyferkami i ozdobiona kolorowymi gadżetami. Wszystkie koperty zawisły na klimatycznych gałązkach.

 

Zapraszamy do oglądnięcia wszystkich zdjęć! Być może zainspirują Was do stworzenia własnego kalendarza w stylu DIY? Jeszcze nie jest za późno!

Zdjęcia