Opis

Czwartkowe popołudnie w świetlicy w Jawczycach spędziliśmy na odkrywaniu tajników sztuki zdobniczej o tajemniczej nazwie „Decoupage”. Decoupage klasyczny  polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i wyglądał jak namalowany. Warsztaty „Jawczyckie anioły” uświadomiły jednak wszystkim, że nie taki diabeł straszny….  i w mgnieniu oka powstawały nasze dzieła. Efekty pracy zaskoczyły samych twórców!

Październik to miesiąc Aniołów. Anioł to piękny Przyjaciel człowieka, który stał się tematem przewodnim naszych warsztatów. Dla tak zacnego bohatera należało przygotować równie zacne miejsce. Drugie życie dostały drewniane sztachetki, które odpowiednio przycięte, doszlifowane przez Panów Jacka i Jana oddane zostały w ręce autorów nowo powstających dzieł. Szlifowanie, przecieranie papierem ściernym do uzyskania idealnej gładkości deski zajęło sporo czasu, ale było warto.

Twórcy ogrzewając twarze ostatnimi promieniami słońca pokryli deski białą farbą, by następnie przykleić na niej wybrane serwetkowe motywy służące jako tło dla Aniołów.


Tak ukończono pierwszy etap prac.
Zapraszamy na dalszy ciąg przygody z Aniołami dodającymi nam skrzydeł podczas warsztatów „Jawczyckie anioły”.
Nie pozwól swojemu Aniołowi na samotność… a tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów.

Zdjęcia