Opis

Październik to miesiąc kiedy studenci uczelni wyższych rozpoczynają kolejny rok akademicki. W dniu Święta Edukacji  Narodowej – 14 października, Akademia Seniora Gminy Biskupice również rozpoczęła już VII rok swojej działalności. Inauguracja była wyjątkowo uroczysta  między innymi za sprawą Jubileuszu 60-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Biskupice im. Antoniego Pajdaka w Biskupicach.

Licznie zgromadzeni Seniorzy oraz zaproszeni goście wysłuchali krótkiego koncertu Chóru Mandora, który wykonał dla zebranych kilka utworów w tym ten inicjujący rok akademicki Gaudeamus. Dyrektor Biblioteki Pani Lucyna Masior przybliżyła zebranym w kilku zdaniach historię zacnej Jubilatki, a zebrani Goście ruszyli tłumnie z serdecznymi życzeniami, uśmiechami i gratulacjami. Wśród życzeń, gromkich braw rozległo się także chóralne „Sto lat…” i jak przystało na tak wyjątkowe urodziny na salę wjechał tort, którym częstowano wszystkich zebranych gości.

W trakcie tego spotkania swój piękny recital zaprezentowała zdolna mieszkanka naszej Gminy – Julia Tomasik, która już nie po raz pierwszy zaprezentowała swój talent i zamiłowanie do gry na wiolonczeli. Młoda artystka została nagrodzona zasłużonymi brawami.

W końcu przyszedł czas na inauguracyjny wykład pt. „Apteczka literacka. Książki na receptę z receptą na życie”, który wygłosiła dr Wanda Matras Mastalerz, wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Prelegent w ciekawy sposób przedstawił zebranym jakie pozytywne działanie na człowieka, na jego kondycję intelektualną ma czytanie książek i co robić by utrzymać nasz mózg w dobrej kondycji. Wielu zapewne skorzysta także z listy lektur na ten temat, którą przedstawiła i zaproponowała słuchaczom prowadząca.

Zebrani seniorzy przyznali, że studencka przerwa wakacyjna sprawiła, iż zatęsknili już za spotkaniami Akademii Seniora.
Tymczasem już teraz zapraszamy na kolejne zajęcia i wykłady w ramach działalności tej wyjątkowej uczelni.

Zdjęcia