Opis

Po długiej przerwie, seniorzy mogli wreszcie wziąć udział w wyczekiwanym od dawna spotkaniu, organizowanym w ramach Gminnej Akademii Seniora. Tym razem w miejscowości Sułów! Można śmiało powiedzieć, że był to debiut nowego Domu Kultury w Sułowie! Nowe miejsce wywarło na uczestnikach niemałe wrażenie.

Wójt Gminy – Renata Gawlik oraz Dyrektor Centrum Kultury – Małgorzata Kaleta przywitały uczestników, nie kryjąc radości oraz zadowolenia z możliwości spotkania się kolejny raz w tak licznym gronie! Obecny na gminnej akademii  był także radny, sołtys Sułowa – Stanisław Świątko, który przyjmował wraz z panią wójt liczne podziękowania od swoich mieszkańców, za powstanie tak pięknego obiektu.

Gminna Akademia Seniora rozpoczęła się śpiewająco! Na scenie pojawiła się Kapela Mietniowska w składzie: Katarzyna Chorobik – solistka, Jerzy Malicki – gitara, Wiesław Popiołek – kontrabas, Artur Kabaja – akordeon, Filip Windak – trąbka, która wykonała utwory wszystkim Nam znane, ponadczasowe oraz zachęcające do wspólnego śpiewania zachowując retro sznyt. Nasi Seniorzy byli pod wrażeniem artystów i zdecydowanie wczuli się w atmosferę koncertu.

Po koncercie przyszedł czas na edukację i rekreację! Tematem wykładu połączonego z elementami ćwiczeń była „Profilaktyka zdrowia”, która została poprowadzona przez fizjoterapeutkę pracującą na co dzień w Uzdrowisku Kopalni Soli „Wieliczka” – Magdalenę Tańculę. Seniorzy dowiedzieli się między innymi w jaki sposób właściwie oddychać i jakie ćwiczenia wykonywać podczas spędzania wolnego czasu, nawet przed telewizorem. 🙂 Ćwiczenia gimnastyczne, które seniorzy wspólnie z prowadzącą wykonali, wpływają na  poprawę kondycji oraz wytwarzają endorfiny, dzięki którym samopoczucie oraz stan ducha zmienia się na lepsze. Nieodpłatne zajęcia z rekreacji ruchowej odbywać się będą w Sułowie w II i IV poniedziałek miesiąca o godz. 17.00. Zapraszamy!

Warto wspomnieć o prezentacji, którą przygotowali pracownicy Urzędu Gminy Biskupice na temat aplikacji mobilnej, która jest  dostępna do pobrania na każdy smartfon. Aplikacja Gminy Biskupice jest na bieżąco odświeżana, dzięki czemu znajdują się tam najważniejsze aktualności, informacje o wydarzeniach, akcjach odbywających się na terenie Gminy Biskupice. Dodatkowo można poczytać o osiągnięciach oraz postępach z dziedziny sportu, literatury czy konkursów tematycznych mieszkańców.

Zdjęcia