Opis

Przedostatni poniedziałek listopada (tj. 22.11.2021) to dzień, w którym odbyła się Gminna Akademia Seniora.

Na wstępie mieliśmy okazję zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca Solny Gościniec – grupy młodszej. Młodzi Tancerze pokazali swoje zdolności taneczne oraz wokalne. W programie przedstawiono głównie pieśni regionalne, ale nie zabrakło także pieśni patriotycznej, którą Zespół przygotował na obchodzone już Święto Niepodległości. Artyści po zakończonym widowisku otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz upominki, które wręczyła osobiście Pani Wójt – Renata Gawlik.
Zajęcia tańca i śpiewu ludowego zostały dofinansowane przez Województwo Małopolskie i Gminę Biskupice w ramach projektu „Odkrywamy korzenie kultury ludowej Województwa Małopolskiego”.

Głównym punktem programu był wykład pani psycholog Marty Śledziowskiej pod tytułem: „Czy można zbudować szczęśliwy mózg?”. Prowadząca uświadamiała wszystkich słuchaczy, że zbyt często zwracamy uwagę na rzeczy i sytuacje smutne, przykre, zamiast skupić się na zdarzeniach pozytywnych. Im częściej myślimy nad rzeczami dobrymi, które w naszym życiu się wydarzyły, tym szczęśliwszy jest nasz mózg, a w konsekwencji przyciągamy do siebie pozytywną energię. 🙂

Pani Psycholog zaproponowała pewne ćwiczenie. Każda osoba powinna przez minutę pomyśleć o czymś, co powoduje uśmiech na jej twarzy, ale żeby miało to sens… umiejętność należy powtórzyć codziennie 6-10 razy. Wystarczy kilka minut dziennie, aby stać się zadowolonym człowiekiem pozbawionym lęków dnia codziennego.

Podsumowując wykład: najważniejsze to koncentrować swoje myśli na dobrych wydarzeniach, dzięki czemu Nasz mózg zdoła zaprogramować się i być bardziej odporny na stres i tworzyć więcej myśli optymistycznych.

Dodatkowo podczas Gminnej Akademii Seniora, każdy chętny miał możliwość zakupić produkty Koła Pszczelarzy Biskupice oraz uzyskać się więcej informacji na temat wyrobów pszczelarskich.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia zdjęć. 🙂

Zdjęcia