Opis

Obiecaliśmy powrót wspomnieniami na zajęcia, które odbyły się w naszych świetlicach w czasie ferii.
Słowa dotrzymujemy i … wracamy wspomnieniami na zajęcia w ramach II tygodnia Ferii z Centrum Kultury Gminy Biskupice.

Z nami nikt się nie nudził! Drugi tydzień ferii uczestnicy prawie samodzielnie wykonywali maskotki, które nie tylko musieli odpowiednio wypełnić, ale także zaprojektować im oczy, wąsy, nosy, ogony i inne elementy, które zindywidualizowały te cudne stworzenia.

W czasie ferii na prośbę naszych podopiecznych zorganizowaliśmy  wariacje pysslove. Dzieci doskonale radziły sobie z mikroskopijną materią koralików i z niebywałą dokładnością powstawały kolejne zwierzątka, napisy czy własne projekty. Dla fanów ekologicznych dodatków i warsztatów eko tworzyliśmy cudeńka ze sznurkiem w roli głównej. Prace zaskoczyły nawet samych twórców bo dumni opuszczali świetlicę po zajęciach.

W związku z tym, że trwały także przygotowania do balu karnawałowego sami stworzyliśmy nasze maski i elementy przebrania, które z radością prezentowały dzieci w trakcie balu, jaki odbył się 5 lutego.

Nie myślcie jednak, że czas spędzaliśmy tylko na pracach plastycznych… nie, nie, nie!

Harmonogramy zajęć na naszych świetlicach były tak skonstruowane, że znalazł się także czas na gry planszowe, logistyczne i zabawne konkurencje w których dzieci chętnie brały udział. Tak szybko biegł czas zajęć, że  dzieci wyglądały na zaskoczone kiedy w drzwiach naszych obiektów pojawiali się rodzice odbierać swoje pociechy.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili te Ferie z nami, bo to miedzy innymi dzięki Wam było twórczo, radośnie i pięknie!  Zresztą nie ma co opowiadać bo najlepiej te chwile zatrzymaliśmy w kadrze. Zapraszamy do galerii  wspomnień z Ferii 2020.

Pięknie dziękujemy Pani  Janinie Kyrc z Jawczyc, która przygotowała nam wstępny projekt maskotek. Dzięki jej pracy dzieci miały ogromną radość, a Pani Janina może mieć satysfakcję, że jej kotki zajmą honorowe miejsca w pokojach dzieci!

Zdjęcia