Opis

Ferie 2021 już przeszły do historii… i choć były w trudnym dla wszystkich okresie to mamy nadzieję, że nasza propozycja na spędzenie wolnego czasu umiliła Wam te chwile.
W trakcie relacji na żywo na profilu fb Centrum Kultury Gminy Biskupice, codziennie o godzinie 11.00 mogliśmy się spotykać i choć nie mieliśmy możliwości, żeby zobaczyć naszych odbiorców to dzięki Waszym komentarzom w trakcie relacji mieliśmy wrażenie jakbyście faktycznie aktywnie byli z nami.
Wspólnie stworzyliśmy „ptasie restauracje”, zadbaliśmy o dobrą kondycję  w trakcie zajęć ” W zdrowym ciele zdrowy duch”. W niedzielę 6 stycznia, co roku spotykaliśmy się na  tradycyjnym „Orszaku Trzech Króli” i koncercie kolęd i tak też było w tym roku, choć ze względu na obecną sytuację pandemiczną odbyło się to w innej formie. Niezliczona liczba osób mogła spokojnie w domowym zaciszu obejrzeć piękny, zimowy koncert  kolęd, w wykonaniu uczestników zajęć lekcji gry na instrumentach klawiszowych  oraz małych  i dużych mieszkańców naszej Gminy, często z towarzyszeniem instrumentów takich jak keyboard, akordeon czy flet.
Kolejny dzień pełny był także  nowych doświadczeń i dzięki udostępnionemu linkowi na stronie i profilu fb Centrum Kultury Gminy Biskupice, rzesza małych i dużych obejrzała, czasem nawet kilkakrotnie, spektakl „Pippi Skarpetka”.
Razem z uczestnikami naszych zajęć on-line wykonaliśmy kilka śmiesznych i ciekawych doświadczeń z materiałów dostępnych w każdym domu. Razem z Wami stworzyliśmy sztuczny śnieg, obserwowaliśmy spacer wody i wywołaliśmy brokatowe tornado w słoiczku.
We wtorek 12 stycznia  poznaliśmy kilka naturalnych sposobów upiększających ciało. Gość specjalny Pani Małgosia Sikora razem z naszymi instruktorami wykonała m.in. peeling kawowy, syrop  pomarańczowo-imbirowy do herbatki  i specjalny proszek do kąpieli. Dziecinnie proste przepisy i samo wykonanie sprawiło, że wiele osób skorzystało z naszej propozycji, a w wieczornej relacji na żywo pokazaliśmy zaaranżowanie takie domowego kącika SPA i miejsca relaksu dla małych i dużych.
W trakcie przygotowań do balu karnawałowego poznaliśmy różne oblicza piękna i w czasie zajęć „Piękną/Pięknym być” uświadomiliśmy  sobie, że każdy z nas ma swoje naturalne, wewnętrzne piękno, a nasze zachowanie i dobre postępowanie w stosunku do drugiego człowieka są  ważniejsze niż  fryzura, makijaż czy firmowe ubrania. Razem także wykonaliśmy własnoręcznie kilka gadżetów, które mogą posłużyć jako nasza dekoracja na domowe bale karnawałowe.
Kolejny dzień przyniósł mnóstwo wrażeń i atrakcji. Na balu karnawałowym on-line wystąpili  gościnnie Myszka Miki i Minnie i to z nimi w rytmach gorącej samby rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Oprócz tańców pokazaliśmy naszym uczestnikom kilka prostych i oryginalnych zabaw, które mogą uświetnić domowe bale karnawałowe.  Chcąc pomóc naszym odbiorcom kompleksowo zorganizować podobne przedsięwzięcie, zaprezentowaliśmy jak wykonać dekorację „sali balowej” oraz wykonać pyszne deserki, które z powodzeniem mogą konkurować z ulubionymi przysmakami dzieci.
Piątki w czasie Ferii 2021 były zarezerwowane na specjalnie przygotowane warsztaty on-line. W trakcie relacji na żywo dzieci wykonały 4 prace: aniołka ze sznurka, poduszeczkę relaksacyjną, szkatułkę na skarby i ozdobną ramkę na zdjęcia czy życzenia dla babć i dziadków.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy postanowili te ferie spędzić z nami, z Centrum Kultury Gminy Biskupice.
Dziękujemy za Waszą fantastyczną aktywność na czacie w czasie zajęć, za wspólne tworzenie, zabawę i nadsyłanie do nas filmików, zdjęć z przygotowań do balu czy wykonanych prac plastycznych i rękodzielniczych.
Dziękujemy pięknie także Pani Małgosi Sikorze, która chętnie podzieliła się swoją pasją do korzystania z naturalnych artykułów, mających korzystny wpływ nie tylko na urodę, ale także na zdrowie. Dziękujemy Panu Mariuszowi Surówka i Firmie Marioland Dmuchańce za nieodpłatne użyczenie strojów bajkowych postaci, które uatrakcyjniły szereg zimowych przedsięwzięć.