Opis

W piękne, ciepłe i słoneczne popołudnie 14 października spotkaliśmy się w Jawczycach. Na wszystkich, którzy zdecydowali się nas odwiedzić tego dnia, czekały: pokazowe zajęcia z robotyki, cieszące się ogromnym powodzeniem PYSSlove (naprawdę trudno było się oderwać od układania maciupeńkich koraliczków!), zajęcia plastyczne z darami jesieni w roli głównej oraz przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Był również słodki poczęstunek i pyszna kawa. Ten dzień był absolutnie wyjątkowy z jeszcze jednego powodu – po trzech tygodniach ciężkiej pracy, mogliśmy się Państwu pochwalić zupełnie odmienionym wnętrzem Świetlicy w Jawczycach.

Prawdziwa rewolucja!

Świetlica w Jawczycach to wiekowy budynek, który dawno temu pełnił rolę dworskiego spichlerza. To historyczne wnętrze wymagało odświeżenia. Trochę to trwało (dziękujemy za cierpliwość!), ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności – zdecydowanie się udało!

Udało nam się również wygospodarować dodatkowe pomieszczenie, to świetne miejsce do odrobienia zadań domowych, czytania, czy grania w planszówki.

W tym miejscu pragniemy z całego serca podziękować kilkunastu osobom, bez których całe przedsięwzięcie nie zakończyłoby się sukcesem. Państwo Węgrzyn, Korzeń, Kupiec, Balińscy, Kasprzyk, Dymek, Fortuna, Bochniak, Turchan, Kyrc, Kowalscy, Nowak, Grabka, Miszczyk, Tomasik oraz Pani Ewo Turchan, Tereso i Karolino – jesteście niezastąpieni! Davis Steindl-Rast stwierdził, że „w codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi”. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy Was blisko siebie i możemy liczyć na wsparcie oraz życzliwą pomoc.

Twórcza niedziela

14 października otworzyliśmy drzwi do nowego wnętrza i nowego rozdziału działalności Świetlicy. Dzieci mogły spróbować swoich sił w starciu z robotami, które wcześniej samodzielnie zaprogramowały. Roboty jeździły, świeciły, a nawet… przecinały kartki!

Jeżeli chcecie zgłębić tajniki programowania i robotów – zapraszamy na zajęcia.

Wszyscy chętni mogli przetestować własną cierpliwość i zakochać się w układaniu koralików. To wciągające zajęcie zaowocowało przeróżnymi formami, które najczęściej okazywały się zawieszkami do stylowych, nowoczesnych naszyjników.

Koraliki PYSSLA zostają z nami na dłużej, a wszystkich zainteresowanych tworzeniem małych dzieł, zapraszamy na zajęcia PYSSlove, które będą się odbywać na Świetlicy w Jawczycach we wtorki, o godzinie 15.00.

Dary urodziwej jesieni posłużyły nam z kolei do stworzenia przepięknych prac, których galeria od razu ozdobiła ścianę Świetlicy. Jesienne obrazki, z równym zaangażowaniem, tworzyli młodsi i starsi.

Czerwony Kapturek

Zwieńczeniem naszego spotkania był doskonały spektakl. Czerwonych Kapturków było zdecydowanie więcej niż w znanej wszystkim wersji bajki, Wilk był zdecydowanie mniej straszny, a Babcia… Babcia była zdecydowanie fanką różu! Przedstawienie było maksymalnie angażujące i zabawne, a spontaniczne i pełne entuzjazmu reakcje dzieci, które pomagały aktorom (częściej Kapturkowi, niż Wilkowi) to najlepsza jego recenzja.

 

Dziękujemy i do zobaczenia!

Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem Świetlicy w Jawczycach. W naszej ofercie znajdziecie zarówno twórcze zajęcia dla dzieci, jak i kreatywne spotkania dla dorosłych.