Opis

Dzisiaj po raz trzeci spotkaliśmy się z naszymi uczestnikami na wakacyjnych warsztatach. Codziennie chcemy zaprezentować namiastkę tego co robimy ponieważ dzień niepodobny jest do dnia. Tak było i tym razem!

Dzisiaj  wybraliśmy się na krótki spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu  cienia oraz materiałów, które posłużyć nam miały do zajęć plastycznych.  Zabraliśmy koszyk i worki na znalezione skarby. Jak nauczyło nas dotychczasowe doświadczenie nie skończyło się tylko na spacerze i poszukiwaniu naturalnych drobiazgów. Pani Teresa, instruktor świetlicy w Jawczycach i rodowita mieszkanka tej miejscowości opowiedziała nam co nieco o miejscowości i historii budynku w którym w obecnych czasach świetnie się bawimy.  Uwrażliwieni na ekologię nie mogliśmy się pogodzić z obecnością drobnych śmieci na terenie lasu i tak zrodziła się spontaniczna akcja naszych małych ekologów-uczestników dzisiejszych zajęć. Postanowiliśmy pozbierać to co spotkamy na leśnej ścieżce.

 

Po powrocie na świetlicę zabraliśmy się do pracy. Dzieci ze szpiegowską ciekawością podglądały z czym dzisiaj przyjdzie się im zmierzyć. Ciekawość dzieci dodatkowo pobudzał dobrze wyposażony (jak zawsze) kącik potrzebnych materiałów, a w nim: gipsowe odlewy, tasiemki, sznurki, naturalne dodatki, nożyczki, pędzle, tasiemki, koronki, brokaty, tiule, farby, kleje i…  dziwne deseczki które jak się potem okazało są niezbędną podstawą dzisiejszych zajęć. Deseczki zamieniły się w tło  do gipsowych obrazów.

Prace musieliśmy podzielić na dwa etapy. Najpierw wybieraliśmy odpowiednie odlewy do naszych kompozycji, a później zabraliśmy się za ich malowanie i ozdabianie. Oczywiście nie zabrakło współpracy między uczestnikami  i konsultacji odnośnie doboru kolorystyki i koncepcji obrazków.

W oczekiwaniu na całkowite wyschnięcie farb postanowiliśmy spędzić trochę czasu na radosnej rozrywce na placu zabaw. Po powrocie przyszedł czas na składanie w całość koncepcji, naturalnych materiałów z naszego spaceru, gipsowych odlewów. W ruch poszły kleje, brokaty i inne dodatki przygotowane przez instruktorów.

 

Praca wymagała od dzieci pełnej koncentracji i wytrwałości gdyż połączenie tego wszystkiego nie jest rzeczą prostą. Nie jest rzeczą prostą, ale co to za problem dla naszych małych plastyków.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć gdzie prezentujemy dzieła naszych podopiecznych. W dalszym ciągu zapraszamy także na inne zajęcia przygotowane w ramach wakacji z Centrum Kultury Gminy Biskupice do Łazan i Szczygłowa.

Do zobaczenia na naszych świetlicach!

Zdjęcia