Opis

Zasługa pogody?

Sobotnie popołudnie, piękna pogoda jest  gwarancją udanego dnia? Ci którzy spacerowe kroki wraz z całymi rodzinami skierowali do świetlicy w Szczygłowie spędzili bardzo atrakcyjnie to piękne popołudnie. Dzień otwarty był wypełniony atrakcjami dla małych i dużych.

Każdy znalazł coś dla siebie!

Dary jesieni zamieniały się w piękne kwiaty z kasztanowym oczkiem,  dynie zyskały nowy wizerunek dzięki ozdabianiu metodą decoupage, a mali artyści wykorzystali każdy wolny centymetr, aby pomalować specjalnie przygotowaną dla nich przestrzeń na folii. Amatorzy klocków lego i programowania mogli połączyć swoje pasje dzięki robotyce podczas, której klockowe roboty "ożyły". Fanów tej rozrywki zapraszamy na cykliczne zajęcia do Łazan i Szczygłowa gdzie wspólnie z instruktorami z "Edukracji" dzieci będą kontynuowały konstruowanie i programowanie budowli z tych twórczych klocków.

Tymczasem na zewnątrz powstawały kolorowe, balonowe zwierzaki, samoloty i kwiaty. Każdy mógł także wykonać misterne cudeńka z koralików pyssla, które po wyprasowaniu stawały się fantazyjnymi brożkami, zawieszkami do kluczy i uroczymi prezentami dla najbliższych. Chętni wzięli udział w warsztatach tanecznych i z powodzeniem przeszli przyspieszony kurs nauki rock'n'rolla. Doskonale bawili się mali i duzi.

Wydawać by się mogło, że więcej wydarzyć się nie może? A jednak ...

Sala świetlicy zamieniła się w scenę wypełnioną widzami podczas przedstawienia " Muzykanci z Bremy". Zwierzątka występujące w przedstawieniu tak ujęły małych widzów, iż bez najmniejszych oporów aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu. Nawet obecni dorośli dali się przenieść w bajkowe realia i bacznie obserwowali rozwój sytuacji w której znaleźli się bohaterowie.

Co dobre - szybko się kończy?

..... Nie u nas! Już w najbliższą niedzielę (14.10.2018 r.) zapraszamy na Dni Otwarte Świetlicy w Jawczycach!

 

Zdjęcia