Opis

Za nami kolejne spotkanie w ramach Gminnej Akademii Seniora. Tym razem uczestnicy wysłuchali trzech wystąpień, które traktowały o Żołnierzach Wyklętych z uwzględnieniem naszego regionu.
Wprowadzenia do tej ciekawej tematyki dokonał pan Krzysztof Męka w prelekcji pt. „Wierni Ojczyźnie do końca”. Bardzo rzeczowe wystąpienie zostało okraszone m.in. odczytaniem wspomnień żołnierzy z tamtego okresu.
Kolejną część poprowadziła pani Zofia Hankus-Wszołek, która w wykładzie „Lokalni bohaterowie” przedstawiła autentyczne historie tego okresu widziane oczami mieszkańców, również członków jej rodziny i sąsiadów, którzy zaangażowani  w pomoc Żołnierzom Wyklętym byli świadkami często dramatycznych wyborów i trudnych decyzji.
Wykłady zakończył swoim wystąpieniem pt. „Fenomen Żołnierzy Wyklętych”  dr Jerzy Baradziej.

Serdeczne podziękowania naszym wykładowcom, którzy zechcieli podzielić się  swoją wiedzą, wspomnieniami i refleksjami złożyli Przewodniczący Rady Gminy Biskupice Andrzej Kasina i Dyrektor Centrum Kultury Małgorzata Kaleta. Było to ostatnie spotkanie w tym roku akademickim.

Zakończenie i rozdanie dyplomów zaplanowano na 19 czerwca w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Wszystkich chętnych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapisać, prosimy o kontakt pod numerem tel. (12) 289 70 82.

Zdjęcia