Opis

Listopad to czas zadumy i refleksji, a w bieżącym roku wszyscy jeszcze bardziej oddają się temu nastrojowi z racji obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wśród różnych przedsięwzięć upamiętniających to wydarzenie Studenci Gminnej Akademii Seniora wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu. Wieczór rozpoczął się pożegnaniem. Dyrektor, pracownicy Centrum Kultury Gminy Biskupice oraz zebrani Seniorzy pożegnali ustępującego Wójta Gminy Pana Henryka Gawora gromkimi brawami oraz chóralnym wykonaniem Sto Lat ze znakomitym udziałem Towarzystwa Śpiewaczego LUTNIA z Wieliczki. Były kwiaty, życzenia wszelkiej pomyślności, serdeczne uśmiechy i wspomnienia.

Wójta Henryka Gawora pożegnała także reprezentacja Chóru Mandora, który podobnie jak Centrum Kultury powstał w czasie jego kadencji.  Jedna ze studentek Akademii Pani Cecylia Kostecka wręczyła także zbiór swoich wierszy o różnorodnej tematyce. Wójt zapewnił jednak, że nie raz  wpadnie na  ulubioną uczelnię i będzie wspierał swoich studentów, którzy przez te lata tak licznie uczestniczyli w zajęciach i jak podkreślił nic się nie zmienili mimo upływu tylu lat. Podziękowanie za dotychczasową współpracę wyraził również Kierownik Gminnej Akademii Seniora Pan Roman Wcisło.

Następnie zebrani wzięli udział w uroczystym koncercie patriotycznym podzielonym na dwie części. W pierwszej rozbrzmiewały pieśni w wyrafinowanym wykonaniu samych wokalistów z Wieliczki. Słuchacze w pełnym skupieniu podziwiali kunszt dyrygencki Pani Jadwigi Szado. Zachwyt wzbudziły także pieśni wykonywane z towarzyszeniem instrumentu klawiszowego, który dzięki umiejętnościom Jakuba Woszczalskiego uświetnił ten koncert.

Piękne wykonanie utworów Towarzystwa Śpiewaczego zachwyciło słuchaczy,  a radość emanująca ze sceny udzieliła się uczestnikom tego widowiska.
Zasłuchani Seniorzy, którym znane były niektóre utwory nucili nieśmiało swoje ulubione fragmenty. Tak ośmielona widownia ochoczo wzięła udział w drugiej części koncertu i sama stała się członkiem „Lutni”. Przydatne do tego okazały się rozdane śpiewniki. Aula budynku Urzędu Gminy Biskupice „zagrzmiała” donośnymi dźwiękami pieśni patriotycznych.  Jerzy Markowski, prezes Stowarzyszenia Śpiewaczego Lutnia podziękował za zaproszenie i wspólne muzykowanie. To poruszające śpiewanie zebranych zastał ciemny wieczór i choć z żalem uczestnicy rozchodzili się do domów to jednak dało się słyszeć, iż odchodzący wciąż nucili nieśmiało…

Zdjęcia