Opis

Za nami pierwsze spotkanie w ramach Gminnej Akademii Seniora w Nowym Roku. Prawie osiemdziesięciu uczestników wzięło udział  w prelekcji pt. „Albania – piękna nieznajoma”. Wykład zachwycił nie tylko barwnymi fotografiami, ale także dynamiczną, niezwykle ciekawą prelekcją Pana Andrzej Pasławskiego – podróżnika, fotografa, reportera, miłośnika Bałkanów. Jego długoletnie podróże w rejony tego kraju, zebrana wiedza i bogata galeria zdjęć, pozwoliły zobaczyć miejsca rzadko dostępne dla przeciętnego turysty. Ogromne wyzwania i podjęte ryzyko pozwoliło na zgromadzenie niezwykłego materiału.

Profesjonalna prezentacja multimedialna pozwoliła Seniorom przenieść się do bałkańskiego kraju i poznać nie tylko te regiony, które zachwycają pięknem krajobrazu, ale przede wszystkim te, które nie są dostępne lub pełne niebezpieczeństw ze względu na górzyste ukształtowanie terenu. Historie opowiadane przez wykładowcę wywoływały na twarzach zdziwienia, a czasem niedowierzanie. Słuchacze poznali nie tylko aspekty geograficzne, ekonomiczne, kulturowe, społeczne, ale także ciekawostki i anegdoty z licznych podróży.

Spotkanie Gminnej Akademii Seniora miało wymiar nie tylko edukacyjny, ale także artystyczny a to za sprawą obecności Stowarzyszenia Przyjaciół Biskupic, które jak zwykle zachwyciło tym razem w odsłonie wokalnej. Trwający jeszcze okres bożonarodzeniowy był doskonalą okazją do wspólnego kolędowania. W oryginalnej stylizacji członkowie Stowarzyszenia wraz z publicznością – studentami  Akademii wykonali piękne kolędy. W tak rozśpiewanych nastrojach zakończyło się spotkanie Gminnej Akademii.

Zdjęcia