Opis

Kolejny wykład Akademii Seniora zebrał sympatyków tej inicjatywy w auli UG Biskupice w Tomaszkowicach. Tym razem spotkanie zostało podzielone na 3 części. Sala wykładowa stała się zatem dynamicznym obrazem.

Kierownik Gminnej Akademii Seniora wraz z Dyrektorem Centrum Kultury Gminy Biskupice gorąco przywitali zebranych, jednocześnie dziękując za wytrwałość uczestnikom którzy nie opuszczają wykładów w ramach tej wyjątkowej Akademii.

Najpierw uczestnicy wysłuchali ciekawej prelekcji  przygotowanej przez Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego. Panie Aneta Walter oraz Anna Wojciechowska zwróciły uwagę na problemy osób, które zmagają się z kryzysem emocjonalnym, depresją, jednocześnie wskazując na potrzeby reagowania w sytuacjach kiedy obserwujemy takie zachowania  w życiu codziennym, niejednokrotnie w swoim najbliższym otoczeniu, rodzinie. W takich sytuacjach należy zwracać się o pomoc do specjalistów. Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Wieliczce służy pomocą, również mobilną.

Następnie głos zabrali uczniowie „odblaskowej szkoły” z Biskupic. Koordynatorami akcji są panie Katarzyna Doległo i Aldona Partyka. Dzieci w krótkiej aczkolwiek bardzo treściwej prezentacji przypomniały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie teraz kiedy warunki pogodowe utrudniają widoczność. Te cenne rady przydadzą się każdemu, również Seniorom. Dzieci przypomniały wszystkim bezcenną poradę dotyczącą noszenia elementów odblaskowych, szczególnie po zmierzchu. W przygotowanej prezentacji multimedialnej, przy narracji uczniów pokazano także pozytywne i negatywne przykłady prawidłowego, bezpiecznego poruszania się. Po zakończonej prezentacji wszyscy zebrani otrzymali od uczniów elementy odblaskowe, aby móc wcielić w życie rady, które im przekazano.

Podczas kolejnego punktu programu scenę opanowała grupa teatralna działająca przy Centrum Kultury Gminy Biskupice, pod okiem aktorki Teatru Bynajmniej, instruktora Małgorzaty Śliwa.  Dzieci w szalonym i bardzo dynamicznym przedstawieniu pt. „Bajkowo przez świat” przeniosły widza w świat magiczny. Na scenie pojawiały się postaci z różnych bajek m.in. smerfy, krasnale, księżniczki i czarownice. Przejęci premierowym przedstawieniem mali aktorzy w nagrodę otrzymali burzę gromkich braw od seniorów i najwierniejszych fanów – rodziców, którzy mocno trzymali kciuki.

Spotkanie zakończyło także okres październikowego świętowania Dnia Seniora. Na ręce wszystkich zgromadzonych powędrowały serdeczne życzenia, a także róże wraz z pięknymi sentencjami, które wręczył Kierownik Gminnej Akademii Seniora Roman Wcisło w towarzystwie Dyrektora Centrum Kultury Gminy Biskupice Małgorzaty Kalety.

Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Kosteckiej za uszycie pięknych elementów garderoby niezbędnych do realizacji naszego spektaklu. Ściskamy mocno!

Serdecznie zapraszamy na kolejne  spotkanie w ramach Gminnej Akademii Seniora, które odbywają się systematycznie w przedostatni poniedziałek każdego miesiąca. Tymczasem zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

 

 

Zdjęcia