Opis

W miniony poniedziałek 19 lutego 2019r. odbyło się kolejne spotkanie Gminnej Akademii Seniora. Tym razem studenci mieli okazje przenieść się do dalekiej i kolorowej Afryki. Wszystko za sprawą miłego gościa – Ewy Korbut – krakowskiej misjonarki.

Prelegentka w interesujący sposób opowiedziała o trudach misji katolickiej prowadzonej w Kenii i Tanzanii. Opowieść ubarwiały liczne fotografie oraz anegdoty traktujące o codziennym życiu w afrykańskim kraju. Za pośrednictwem 6 zmysłów uczestnicy zapoznali się z religią, kulturą, edukacją i obyczajami panującymi w tym niezwykle zróżnicowanym kraju. Wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że nasz prelegent jeszcze nie raz zabierze nas w podróż w nieznane. Za „teraz” serdecznie dziękujemy!

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury składa serdeczne podziękowania księdzu Kazimierzowi Króżel z Parafii w Biskupicach za pomoc w organizacji spotkania.

Zajęcia Gminnej Akademii Seniora odbywać się będą w każdy przedostatni poniedziałek miesiąca o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

 

 

„Afryka 6 zmysłami” – zdjęcia Ewa Korbut

Zdjęcia